Az eső akkor is kellemetlen lehet, ha épp gyalogosan csap le ránk, hát még, ha két keréken csomagokkal felpakolva! Egy-egy hosszabb túra esetén azonban érdemes számolni az esőnap lehetőségével, sőt ütemtervtől függően akár az esőben való tekeréssel is.
A közhiedelemmel ellentétben igenis lehet bringázni esőben úgy, hogy közben szárazak maradjunk - ami főként távol az otthonuktól, egy éghajlatában kevésbé barátságos vidéken bizony kulcsfontosságú.
Lássuk, mire érdemes odafigyelni, hogy megóvjuk a testünket, és a ruháinkat a nedvességtől, a hidegtől, valamint a felszerelésünket az állapotromlástól!
-
Esőben a sisakra fontos ráhúzni valamit gyorsan, ami megvédi a beázástól - pl. zacskót. Vizes belsejű sisakban tekerni, főleg hidegben nagyon kellemetlen. Nem praktikus tehát az esőkabát kapucnijára felvenni a sisakot, mondván, hogy ázhat nyugodtan. Szerencsére léteznek direkt erre a célra tervezett sisakvédő huzatok, melyek képesek "lélegezni", így igazán komfortosak.
-
Az esőruhát érdemes nem a táska legaljára tenni, mert amikor hirtelen szakadni kezd az eső, nem lesz lehetőségünk onnan úgy előszedni, hogy közben ne váljon minden más ruhánk csurom vizessé.
-
A külső esővédő huzat nem jelent hatékony védelmet. Használata mellett többnyire beázik valahol a táska, így érdemes eleve vízhatlan anyagból készült oldaltáskákat választani. Fokozottan igaz ez olyan területekre utazás kapcsán, melyeknek nedvesebb az éghajlatuk.
-
Ha lóg az eső lába, érdemes folyamatosan figyelni a helyeket, hogy hova tudunk behúzódni. Abban a pillanatban, amikor elkezdenek nagy cseppek megjelenni az aszfalton, fontos azonnal fedél alá húzódni és ott várni az eső végét, vagy elővenni az esőruházatot és folytatni a tekerést.
- Az eső közeledtével a cipőnket is érdemes szárazon tartani. Ha nincs tartalék, akár a szandál+zokni+kamásli kombináció is szóba jöhet, feltéve persze, ha nincs túl hideg. A száraz és meleg lábbeli biztosítása a nap további részére elengedhetetlenül fontos.
-
A jó minőségű poncsó kellemesebbé teheti az esőben való tekerést, mivel alulról szellőzik.
-
Eső után nem szabad megfeledkezni a lánc megolajozásáról.
Mire figyelsz esőben való tekeréskor?
Milyen tapasztalataid vannak?